Oficiálne stránky Cirkevného zboru ECAV na Slovensku

 


Zäčšiť mapu
Flag Counter
Úvod / Fotogaléria / Kultúrno spoločenské akcie

Kultúrno spoločenské akcie

Koncert hudby MV SRKoncert Hudby MV SR

V nedeľu 20. mája 2012 v artikulárnom kostole vo Svätom Kríži vystúpila kapela Ministerstva vnútra SR pod vedením dirigenta Viktora Šuchtera. V programe nechýbali ani piesne z Evanjelického spevníka. Domáci veriaci aj hostia si ich mohli zaspievať spolu so sólistkou Milicou Lacovou.

Koncert otvoril zborový farár Daniel Baláž a prihovoril sa i Ján Paciga, evanjelický farár pre rezort polície na Okresnom riaditeľstve policajného zboru v Liptovskom Mikuláši, ktorý prítomných oboznámil so zámerom koncertu. Riaditeľ Úradu ekumenickej pastoračnej služby Ministerstva vnútra SR Milan Petrula v duchovnom zamyslení na základe podobenstva o boháčovi a jeho zhromažďovaní majetku poukázal na správne hodnoty nášho života.

Na koncerte sa zúčastnili okrem duchovných predstaviteľov Liptovsko-oravského seniorátu aj viacerí vedúci predstavitelia rezortu hasičov a polície. Pre deti bol pripravený program, ktorý zabezpečili mládežníčky z CZ Ružomberok Janka Lukáčová a Adriana Soareová. 

Večer operných áriíVečer operných árií

Večer operných árií a sakrálnych piesní s Petrom Dvorským a jeho hosťami sa uskutočnil v sobotu 1. septembra 2009.

Koncert skupiny SIDONKoncert skupiny SIDON

27.8.2006 bol v našom kostole koncert skupiny SIDON. Zdroj: Facebook

Svetové stretnutie LiptákovSvetové stretnutie Liptákov

25.6.2000 sa v našom artikulárnom kostole konali dve centrálne podujatia Svetového stretnutiaLiptákov:

 • Ekumenické bohoslužby (priamy prenos STV),
 • Koncert vážnej hudby (Ľubica Vargicová, Martin Babjak, Štefan Margita, klavírny sprievod Marián Lapšanský)

 •  

  Mosty GESHARIM 2001Mosty GESHARIM

  16.9.2001 o 17, 00 hod sa uskutočnil koncert pod záštitou primátora mesta L. Mikuláš Alexandra Slafkovského Účinkovali: Iva Bittová, Marián Varga, Juraj Burian a komorný orchester SOLAMENTE NATURALI pod vedením Koncert dirigenta Martina Majkúta. Koncert bol vysielaný slovenskou televíziou 25.12.2001. Organizátormi boli: mesto Liptovský Mikuláš, nezisková organizácia MOSTY - GESHARIM, ABBY ART v spolupráci zo slovenskou televíziou a slovenským rozhlasom.  Autor projeltu: Ladislav Snopko, dramaturgia: Jana Uhliariková 

  Staré nôty mladých strúnStaré nôty mladých strún

  20.4.1995 sa uskutočnil v našom chráme Božom koncert  Slovenského komorného orchestra slovenskej filharmónie, ktorý umelecky viedol a dirigoval Bohdan Varchal. Sólistami boli Dalibor Karvay - 9 ročný huslista z Vrútok, Stanislav Bažík - 8 ročný organista z Habovky. Recitátorom bol Jozef Šimonovič. Spoluúčinkovali žiaci, absolventi a učitelia ZUŠ. Koncert bol súčasťou série 5 koncertov v Čadci, Žiline, Svätom Kríži, Tvrdošíne a Habovke.